Prelegenci

Background

Bogumiła_Kaniewska-1
prof. dr hab.
Bogumiła Kaniewska
Rektorka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, literaturoznawczyni, tłumaczka, polonistka. Specjalizuje się w historii i teorii literatury. Interesuje się literaturą współczesną.
andrzej-lesicki
prof. UAM dr hab.
Andrzej Lesicki
Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w latach 2016-2020 biolog, zoolog. Zajmuje się fizjologią zwierząt. Prowadzi badania z zakresu biologii komórki. Propagator idei pracy organicznej.
krzysztof-podemski-2
prof. UAM dr hab.
Krzysztof Podemski
Socjolog, zajmuje się dyskursem publicznym, społeczeństwem obywatelskim, kontaktami międzykulturowymi oraz badaniami jakościowymi.
anna-wolf-po
prof. dr hab.
Anna Wolff- Powęska
Historyk idei, politolog, ekspertka w zakresie stosunków polsko-niemieckich, Zajmuje się problemem uwikłania grup etnicznych i narodów w totalitaryzm. Bada pamięć historyczną oraz  kulturę polityczną w dobie transformacji. Zaangażowana w dialog międzynarodowy i międzykulturowy w Europie.
rafal-witkowski
prof. UAM dr hab.
Rafał Witkowski
Historyk, poliglota, znawca kultury  żydowskiej i literatury jidisz. Specjalista w zakresie historii  Żydów w Wielkopolsce. Źródłoznawca. Badacz monastycyzmu chrześcijańskim.

prof-musielak
prof. dr hab.
Michał Musielak
Historyk, bioetyk, badacz problematyki eugeniki i dziejów filozofii medycyny. Zajmuje się problematyką z zakresu historii myśli społeczno-politycznej, zjawiskami patologii w dziejach ochrony zdrowia, skutkami i konsekwencjami społeczno-kulturowymi rozwoju biomedycyny oraz dziejami polskiej szkoły filozofii medycyny.
thumbnail_Prof-m-michalski-cPiotr-Namiota
prof. UAM dr hab.
Maciej Michalski
Historyk, zajmuje  się historią kultury i idei. Bada dzieje tożsamości wspólnotowych. Zajmuje się przejawami mediewalizmu w kulturze nowożytnej. Prowadzi badania w zakresie historii Uniwersytetu Poznańskiego.
piotr-forecki
prof. UAM dr hab.
Piotr Forecki
Politolog, zajmuje się polską pamięcią Zagłady i  analizą  dyskursów antysemickich. Bada współczesne reprezentacje Zagłady w kulturze popularnej. Analizuje oblicza polskiego nacjonalizmu
studentki
mgr Oliwia Gromadzka
mgr Celina Barszczewska
lic. Magdalena Patrzałek
mgr Agnieszka Zawisza
Studentki i doktorantki prowadzące w latach 2019-2021 kwerendy archiwalne w ramach projektu Żydzi na Uniwersytecie Poznańskim.
thumbnail_Prof Schramm 001 (c)Piotr Namiota
prof. dr hab.
Tomasz Schramm
Historyk, przewodniczący Komitetu Nauk Historycznych PAN. Główne obszary zainteresowań badawczych: historia polityczna XIX i XX wieku, szczególnie stosunki polsko-francuskie, historia Europy, historia Uniwersytetu w Poznaniu.

malgorzata-praczyk
prof. UAM dr hab.
Małgorzata Praczyk
Historyczka, zajmuje się studiami nad pamięcią XIX i XX wieku, prowadzi badania z historii środowiskowej. Prowadzi działania z zakresu edukacji międzykulturowej.
prof-gluba-pieprz
mgr
Aleksandra Gluba-Pieprz
Doktorantka na WFPiK UAM, literaturoznawczyni, jidyszystka. Zajmuje się badaniami porównawczymi międzywojennej literatury polskiej oraz jidysz w kontekście antysemityzmu oraz dyskursu feministycznego. Czynnie zaangażowana w dialog polsko-żydowski.
Agnieszka Baszko 2
mgr
Agnieszka Baszko
Historyczka, kustoszka w Pracowni Zbiorów Ikonograficznych Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Interesuje się dziejami społeczeństwa polskiego w Wielkim Księstwie Poznańskim.
zespol monitoringu rownosci na UAM (4)
mgr
Katarzyna Wala
Antropolożka kultury, dziennikarka, interesuje się mikrohistorią i praktyką społeczną. Prowadzi działania z zakresu kultury i pedagogiki miejsca.


Uniwersytet
im. Adama Mickiewicza
w Poznaniu

ul. Wieniawskiego 1
61-712 Poznań

GPS: 52.408466, 16.915340

NIP: 777-00-06-350
REGON: 000001293

Background